Понедељак, 4. јун
9.30 (Змајево позорје) - Представа деце и младих из Ђакова
10.30 (Сремска Каменица) - Светли гробови, Змајеве стихове говори драмска уметница Емина Елор
11.00 (Спомен збирка Јован Јовановић Змај, Сремска Каменица) - А радост песму пева!
Отварање 61. Јунских програма и додела признања Змајевих дечјих игара
16.00 (Змајева библиотека) - Гостовање писаца у новосадским основним школама
и одељењима Градске библиотеке Новог Сада
17.30 (Католичка порта) - Дигитални змај, дечији рачунарски свет
18.00 (Змај Јовина улица) - Атеље на отвореном
Уторак, 5. јун
10.00 – 16.00 (Змајево позорје) - Представе деце и младих из Бугојна, Куле, Ваљева и Зрењанина
10.00 (Градска библиотека, дечје одељење) - Књига, слика и музика
11.00 (Змајеве дечје игре, Змај Јовина 26/2) - Међуфестивалска сарадња
11.00 (Змајево позорје) - Представа деце из Ниша
16.30 (Атријум Градске библиотеке, Дунавска 1) - Змајева библиотека, представљање нових издања
18.00 (УПИДИВ- галерија Форма, Илије Огњановића 3) - Дете као испирација у плакатској уметности, изложба радова
Среда, 6. јун
9.30 (Змај Јовина улица) - Здрави зуби у здравој породици
9.45 (Шетња кроз старо градско језгро Новог Сада) - Кроз улицу липа
10.00 (Змајеве дечје игре) - Тихо, учимо о филму, Змајева библиотека
10.00 (Библиотечки огранак Бранко Радичевић, Сремски Карловци) - Змајева библиотека
10.00 (Змајеве дечје игре) - Змајева библиотека, традиција и уметничко обликовање
10.00 – 16.00 (Позориште младих) - Змајево позорје, представе деце и младих из Зајечара, Прњавора и Новог Сада
11.00 (Змајево позорје) - Представа Кувар у режији и извођењу Цветина Аничића
18.00 (Трг слободе) - Овде станују песме, књижевни, позоришни и музички наступи
18.00 (Угао Гимназијске и Дунавске улице) - Под липама, дечја поезија и проза
Четвртак, 7. јун
9.15 (Дунавски парк) - Галерија на асфалту, цртеже креирају малишани Предшколске установе Радосно детињство из Новог Сада
9.30 – 15.00 (Змајево позорје) - Представе деце и младих из Шида и Беле Паланке
10.00 и 16.00 (Матица српска, Матице српске 1) - Субјекти, ликови и идентитети у књижевности за децу, саветовање о књижевности за децу
17.00 (Змајево позорје) - Представа Мала вила ансамбла Позоришта младих из Новог Сада
17.00 (Трг републике, Велика сцена) – Уличаролије, музички, глумачки и плесни наступи деце и младих
17.30 (Трг републике) - Едукативне радионице
17.30 (Трг републике) - Упознајте витезове, програм удружења за очување средњевекове културе и традиције, Црвени гавранови
18.00 (Угао Гимназијске и Дунавске улице) - Под липама, дечја поезија и проза
Петак, 8. јун
9.00 (Трг републике) - Ја и моја породица - породично стабло
9.30 (Змај Јовина улица) - Здрави зуби у здравој породици
9.30 (Трг републике, Велика сцена) - Треба хтети, треба смети..., наступ малишана
9.30 (Трг слободе) - Болница за медведиће
10.00 (Змајеве дечје игре) - Змајева библиотека, традиција и уметничко обликовање
18.00 (Градска библиотека, Дунавска 1) - Фински дан, ликовна и језичка радионица Сеура Српско-финског друштва
18.30 (Змај Јовина улица) - Ритам душе, радионица перкусија
19.00 (Змај Јовина улица) - Шетња универзумом
Субота, 9. јун
17.30 (Трг републике) - Уметничке и едукативне радионице
18.00 (Трг републике) - Змајева библиотека, представљање дечијих књижевних часоиса
19.30 (Дунавски парк, Салетла) - Позориште лутака и сенки, представе студената
Недеља, 10. јун
18.00 (Католичка порта) - Мале математичке машине, едукативна радионица
18.30 (Трг републике) - Невидљива поезија, уметничка радионица
УЛАЗ НА СВЕ ПРОГРАМЕ ЗМАЈЕВИХ ДЕЧЈИХ ИГАРА ЈЕ СЛОБОДАН!